Hippisi - pierwsza fala buntu

Tematy nie związane z żadnym innym działem.

Hippisi - pierwsza fala buntu

Nieprzeczytany postautor: divinorum » 23 sie 2014, 14:49

Obrazek

Może czas napisać coś ludziach którzy masowo zbuntowali się przeciwko systemowi jako pierwsi, nie wiele osób ma dziś świadomość tego jak wiele im dziś zawdzięczamy. Po mimo tego, że fala została stłumiona przez wpływy agendy dzięki nim na świat zostało wpuszczone dużo pozytywnej energii, która to ukierunkowała ten świat na trochę lepszy tor, a która dziś objawia się w rozmaitych formach. Baz ich działań na rzecz miłości ten świat byłby dużo bardziej szary dziś.
Dzieci kwiaty byli tak naprawdę pierwszą masową falą buntu przeciwko materialistyczno-egoistycznym dogmatem systemu lat 60tych. Wyznawali ideologię miłości i pokoju, dziś są oni w głównym nurcie przedstawiani jako pojebani brudni ćpuni, oczywiście wyciągając z tego esencję zniesławienia do promowania ich wizerunku, bo komu się dziś hippis na dłuższą metę z czymś pozytywnym kojarzy.
No i jak ma się kojarzyć skoro znamy ich wizerunek tylko z mas-medialnego nurtu filmów ala hollywood i propagandy gadających głów. Ruch ten został stłumiony głównie po przez propagowanie odmiennych subkultur w imię zasady dziel i rządź za pomocą mediów i organizacji masowej rozrywki, drugą bombę podłożyły zakłady farmaceutyczne wpuszczając w uliczny obieg ciężko uzależniające narkotyki jak heroina (która miała być lekarstwem sic), która zdziesiątkowała ruch, a skutki jej działania są odczuwalne do dziś.
Pod wpływem ucisku fala cofnęła się w połowie lat 70 pozostawiając wielu ludzi ze niesmakiem przegranej na ustach, co się stało? Terence Mckenna w jednym z wystąpień powiedział, że nie wiele brakowało, a ruch ten wywróciłby plany agendy do góry nogami.
Hipisi pomimo tego, że przegrali walkę o wolność z systemem pozostawili światu ogromy spadek kulturowy który dziś się objawia w wielu subkulturach, prościej ujmując wprowadzili bardziej urozmaicony i kolorowy styl życia, który cały czas po mimo nacisku nadal nie wyblakł do końca. Jego oszpeconą karykaturę możemy dziś oglądać w mediach jak np. Woodstock, który poza nazwą w niczym nie dorównuje temu pierwszemu, a zwłaszcza jego idei.
Poza fizycznymi aspektami stworzyli oni także nową filozofię kulturową, w tym okresie rodziły się także nowe style muzyczne, nowe aspekty ekspresji siebie, nowe drogi ku powrotowi do natury, nowe słowa i nowe znaczenia. Nowe było esencją tego ruchu.
Byli oni pionierami doświadczania stanów psychodelicznych za pośrednictwem darmowego w tamtym okresie i wolnego LSD, DMT, czy THC ale hippisi nie ograniczali się jedynie do używek kreowali oni swój samo rozwój inspirowani kulturami wschodu jak praktyki jogi, kulturami Indian i pokrewnego ruchu beatników. Ezoteryka, astrologia, szamanizm i medytacja stały się nieodłączną częścią tej kultury, wierzyli oni w nadejście ery wodnika która ma się de facto rozpocząć po 2012.
Aby ruch taki nigdy więcej nie powstał nałożono wiele nowych barier na społeczeństwo, delegalizacja psychodelików, wytworzenie nowych agresywnych subkultur jak skinhead, punk, a nawet kultur metalowych oraz promowanie agresji w tych kulturach względem odmieńców zwłaszcza tych kolorowych.
Agenda otrzymała to co chciała wiele podzielonych subkultur wyrosło na zdziesiątkowanym ruchu pokoju i miłości, każda z nich ma wiele związków z pierwowzorem ale jednocześnie każda z nich jest zaprzeczeniem jej fundamentalnych wartości. Stworzono sub kreatury mieszające kult śmierci z wolnością, albo kult odmieńca z anarchią - generalnie pogmatwanie do potęgi, wiele z tych agresywniejszych subkultur ma za zadanie zapobiegać takim falą kultu życia jak hipisi, do tego zostały zaprojektowane - po protu po mordzie innych.
Dziś świat stał się na tyle niebezpieczny, a ludzie na tyle zastraszeni, że chęć buntu przeciwko tej obecnej ścieżce ku przepaści jest powstrzymywana przez same maszerujące w szeregu owieczki. Hippisi sprzeciwiali się wszystkim wojną jako znak protestu podpalali masowo swoje książeczki wojskowe.
Stworzyli oni także wiele nowych drobnych dóbr jak np. ciastka zbożowe, po to by odżywiać się naturalnie, dziś te pomysły zostały pochwycone przez korporacje i mamy takie ciastka tyle, że w czekoladzie i z konserwantami - to tylko jeden z wielu przykładów.
Możemy się dziś od nich naprawdę wiele nauczyć, po prostu musimy przestać patrzeć na ten ruch tylko z jednego punktu który stara się nam przedstawiać massmedialna propaganda.
Hippisi najprawdopodobniej nie mieli takiej wiedzy nt. kto steruje światem jak my dziś (choć who knows? ;) ) dlatego dali się złapać w nastawione pułapki, dziś jesteśmy świadkami tego jak rodzi się druga fala, oparta o bardziej zaktualizowane wnioski ale dalej budowana na miłości i pokoju. Hippisi nie znali problemu pierwszego jaki przedstawia nam D. Icke w tym materiale, czyli nie podjęli walki z agendą koncentrując się na pk. 2 z filmiku, czy fuck the system.


The Dirty Fucking Hippies Were Right [Napisy PL]


W tem temacie poruszył bym jeszcze jedną kwestię mianowicie symbol, który jest utożsamiany z hipisami jako symbol pozytywny powinien być obrócony do góry ramionami, ponieważ w obecnej formie reprezentuje w okultyzmie stopę kruka, zaprzeczenie człowieczeństwa (antyczłowiek/upadający człowiek) inna jego starsza nazwa to symbol Nerona wykorzystywany min. przez oddziały SS oraz 4a Dywizje Pancerna Wehrmachtu.
Obrazek
Odwrócony krzyż, zwany krzyżem Nerona , został zaadaptowany w wiekach średnich przez satanistów jako jeden z ich symboli. Współcześnie wpisany w okrąg funkcjonuje jako symbol pacyfizmu (logotyp zakazu używania bomb).

W chwili obecnej ten symbol ma 2 znaczenia i są 2 grupy które patrzą na niego inaczej jedni widzą w nim symbol pokoju, złamany karabin (ja tego nigdy nie mogłem dostrzec), a druga grupa widzi w nim symbol dehumanizacji, upadku człowieka i ta 2ga grupa sprezentowała go pierwszej mówiąc, że jest to znak pokoju :evil:
Pacyfka skierowana ramionami do dołu została pierwszy raz podłożona aktywistą przez członka masonerii Hrabię Lorda Bertranda Russella w latach 50tych, a jak wszyscy wiemy członkowie tajnych bractw to okultyści i chyba mieli w tym jakiś cel, aby właśnie taki symbol był symbolem pokoju i wolności. Zauważcie, że czerń to naturalny kolor pacyfki, czas chyba skierować te ramiona do góry.

Jak chcemy używać Pacyfy to trza postawić ją na nogi tak, aby miała ramiona do góry!

I na koniec mojego wpisu dobra nuta nt. oryginalnego Woodstocku z 1969 roku, gdzie zjechało się łącznie ok. 5 miliona Hipisów :)


Peace 8-)
Awatar użytkownika
divinorum
Administrator
 
Posty: 326
Rejestracja: 20 sie 2014, 20:14

Re: Hippisi - pierwsza fala buntu

Nieprzeczytany postautor: adelajda80 » 06 lis 2014, 6:42

To były czasy. Podobnie jak hiisi inne subkultury też mają cuiekawą ewolucję: poppersi, skini, pankowcy, depesze, metale, reggowcy...
adelajda80
Nowy
 
Posty: 3
Rejestracja: 06 lis 2014, 6:36
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Hyde-Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości