Strona 1 z 1

Po Śląsku jeździł tramwaj pełen prawdziwych roślin

Nieprzeczytany post: 30 mar 2019, 14:32
autor: divinorum
Po Śląsku jeździł tramwaj pełen prawdziwych roślin. Pomagał walczyć ze smogiem

Antysmogowy tramwaj w ramach akcji "Mogę zatrzymać SMOG" jeździł do niedzieli 21 października w Katowicach, Chorzowie, Świętochłowicach, Bytomiu, Rudzie Śląskiej, Zabrzu, Gliwicach, Sosnowcu i Będzinie. Na jego pokładzie, w otoczeniu żywej zieleni i przy dźwiękach ptaków, pasażerowie mogli się dowiedzieć, jak skutecznie walczyć ze smogiem. Uwagę na wyjątkowy pomysł zwróciło prestiżowe brytyjskie pismo "The Economist", które na swoim profilu instagramowym umieściło zdjęcie wnętrza tramwaju.

Za niestandardową akcję z udziałem Antysmogowego Tramwaju odpowiada Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Koncepcja kreatywna zielonego tramwaju to efekt działań Agencji Komunikacji Marketingowej Business Consulting, Wietrznego Pola oraz Pracowni bro.KAT.

- Skuteczna walka ze smogiem musi odbywać się na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim zależy nam na zainteresowaniu mieszkańców tematem czystego powietrza i smogu. Działania, jakie podejmujemy, mają pobudzać do refleksji, jaki mamy wpływ na jakość powierza. Musimy uświadomić sobie, że to także my przyczyniamy się do złej jakości powietrza i w dużej mierze od nas zależy stan środowiska. „Przebranie” nieemisyjnego tramwaju okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Z jednej strony promujemy komunikację miejską, a z drugiej zwracamy uwagę, że każdy z nas może przysłużyć się w walce o czyste powietrze. Musimy szukać odpowiednich form komunikacji w tej sprawie z mieszkańcami. Antysmogowy Tramwaj to kolejna taka inicjatywa i z pewnością nie ostatnia – mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

W ramach akcji były rozdawane także maseczki antysmogowe, działał też spirobus, gdzie można było bezpłatnie zbadać płuca.

Więcej o projekcie na stronie http://www.powietrze.slaskie.pl

żródło: https://k-mag.pl/article/antysmogowy-tramwaj-5bcf320342ea4979de8101a4

Re: Po Śląsku jeździł tramwaj pełen prawdziwych roślin

Nieprzeczytany post: 30 mar 2019, 14:32
autor: divinorum
Kolejne foty