avaaz.org - wentyl bezpieczeństwa na masy

avaaz.org - wentyl bezpieczeństwa na masy

Nieprzeczytany postautor: divinorum » 24 sie 2014, 21:27

Wielokrotnie dostaje powiadomienia od różnych ludzi odnośnie podpisywania petycji, którzy wierzą, że w ten sposób coś zmienią. Już dawniej temat z AVAAZ przerabiałem jednakże co jakiś czas wraca on do mnie z jakimś krzykliwym hasłem i wówczas w poczcie, na komunikatorze, czy na facebooku jestem zalany mobilizującymi wiadomościami, typu pozostał tydzień albo 3 dni na coś podpisz natychmiast.

Tak więc chciałbym nieco napisać o tej organizacji ponieważ myślę, że temat ten się przyda. Za pierwszym razem sam nabrałem się na krzykliwe hasło od Avaaz i wypełniłem petycję, choć była nieco absurdalna.
Doszukałem się podobnych wpisów na innych forach: http://davidicke.pl/forum/4-dni-aby-zatrzymac-gwiazde-smierci-nalezaca-do-koncernow-t10810.html
albo: http://davidicke.pl/forum/petycja-chemtrails-na-avaaz-org-t10643.html
A to co mnie zmotywowało do napisania tego postu dostałem dziś:
https://secure.avaaz.org/pl/stop_monsanto_in_argentina_global_/?dsTjHcb

Jakby słodko to nie brzmiało wystarczy podpisać petycję, aby coś uratować warto się przyjrzeć korzenią tej organizacji. Wysyłamy swoje prywatne dane pod wpływem krzykliwego hasła do kogo?
Avaaz jest jedną z wielu organizacji, które są tzw. wentylem bezpieczeństwa, najprawdopodobniej finansowane przez tych samych panów, którzy są w petycji oczerniani.

Aby doszukać się informacji o tego typu organizacjach trzeba poszukać na stronach obcojęzycznych. U nas na razie o tym mało. Tutaj ciekawa dyskusja z forum davidicke.com:
http://www.davidicke.com/forum/showpost.php?p=1060667859&postcount=1
Jestem w szoku jak łatwo tak dużo ludzi się wmanipulowuje w ten łańcuszek nagonki.
Apeluje, aby sprawdzać kto stoi za daną petycją, a w szczególności, gdy jest to robione pod presją czasu.
Awatar użytkownika
divinorum
Administrator
 
Posty: 326
Rejestracja: 20 sie 2014, 20:14

Re: avaaz.org - wentyl bezpieczeństwa na masy

Nieprzeczytany postautor: divinorum » 06 cze 2016, 8:37

Uaktualnienie

Nabity w butelkę?

„Monsanto vs. Matka Ziemia”, „Powstrzymajmy kolejne ludobójstwo”, „Uwolnić Tybet”, „Uwolnić Arktykę” – to jedne z niewielu haseł prowadzonych kampanii przez ogólnoświatową organizację obywatelską o nazwie AVAAZ. Od 2007 roku, momentu jej powstania, zdążyła zrzeszyć ponad 20 mln osób. Od dzisiaj o jedną osobę mniej, o mnie.

Biję się w pierś i przyznaję do nieuwagi. Nie wiem jak mogło umknąć mi, że jednym z promotorów AVAAZ jest sam Al Gore, który przecież już na głównej stronie organizacji z wyrazistym uśmiechem jest cytowany: „Avaaz inspiruje… zdołała już wiele zmienić”. Zakrztusiłem się. Zmroziło mnie i jeszcze raz przeglądnąłem tematy kampanii. „Koniec z destrukcyjnym uzależnieniem Polski” – mają tu na myśli oczywiście opieranie energii na wydobyciu węgla jako głównego surowca. Lecę dalej. „Uratuj najlepszy bank świata” – dotyczy mikrokredytów udzielanych obywatelom Bangladeszu. „Solidarność z Edwardem Snowden’em” – jakby nie był wciąż wątpliwą osobą. Nie mogę już odnaleźć petycji dotyczącej wsparcia dla opozycji w Syrii, która to jest grupą najemników finansowanych przez Stany Zjednoczone.

Uderzam się jeszcze bardziej. Kto tworzy AVAAZ? Ricken Patel – współzałożyciel, był m.in. doradcą w Rockefeller Foundation. Paul Hilder – dyrektor kampanii w Wielkiej Brytanii. Właściciel strony Open Democracy finansowanej przez… Rockefeller Brothers Found. Julius van de Laar – wspierał Baracka Obamę w jego kampanii wyborczej. Wcześniej wspomniany Al Gore.

Nazwa AVAAZ pochodzi od perskiego słowa „głos” (dźwięk, pieśń). Mój głos? Wasz głos? Odnoszę wrażenie, że sami stajemy się narzędziem które wcale nie służy niczemu dobremu, podpisując masowo i już bez zastanowienia petycje AVAAZ. Część z nich jest bez zarzutu. Ale od momentu kiedy przystąpiłem do społeczności tzn. około dwóch lat temu, petycję podpisuję z miejsca. Możecie mi to wytknąć, ale poszedłem na łatwiznę. Pogrubiony i dosadny nagłówek zaczął wystarczać. Przecież tyle już podpisałem. Z tyloma prośbami się zapoznałem. Myślę sobie – mają dobre intencje! No to uzupełniam pola dalej, a w zasadzie jedno. Bowiem wystarczy uzupełnić swój adres e-mail.

Czy aby petycje kierowane przeciwko spornym sytuacjom w mniej znanych nam krajach na pewno uderzają w ten konkretny problem? Ludobójstwa, gwałty, mordy? Czy może mają posłużyć do obalenia niewygodnych rządów dla niektórych instytucji i krajów? Krajów i instytucji z których pochodzą założyciele AVAAZ. Popularny Bangladesz. Po nagłośnionej krytyce warunków i katastrofach w halach produkcyjnych dużych marek odzieżowych pojawiła się pierwsza petycja. Potem kolejne. Uratujcie bank! Mikro kredyty dla kobiet i rodzin? Przyznam się bez bicia. Nawet gdybym bardzo chciał to i tak nie zrozumiałbym pod czym składam podpis. A raczej stempel elektroniczny. Kolejne kraje, Syria, Afganistan, Irak, Iran, Rosja, Chiny. Nie wszystko co się dzieje w ich granicach jest godne pochwały. Ale czy wielomilionowe petycje faktycznie mogą coś zmienić? Petycje, których pierwsze zdania zazwyczaj zaczynają się od „Wzywamy rządy, przywódców, liderów do zaprzestania…”. Czy stoi za tym jakikolwiek czyn? Czy tylko pismo ze wzmianką o pokaźnej statystyce podpisów? Czy może ktoś komu niewygodne są rządy tych państw.

Zostawiam Was z tym. Po prostu coś tu nie pasuje. A może to tylko szwankujący nieufny osąd podsycany przez ostatnie lata najpiękniejszych kłamstw i brutalnych prawd.

Autor: Bartosz Borkowski
Nadesłano do „Wolnych Mediów”

źródło: http://wolnemedia.net/nabity-w-butelke/
Awatar użytkownika
divinorum
Administrator
 
Posty: 326
Rejestracja: 20 sie 2014, 20:14

Re: avaaz.org - wentyl bezpieczeństwa na masy

Nieprzeczytany postautor: divinorum » 06 cze 2016, 9:15

Inne artykuły nt. tej organizacji:

UWAGA na organizację Avaaz !!! Co dostałem w poczcie mailowej?!
https://gloria.tv/media/bTwffgmFTZv

AVAAZ a POLSKIE INTERESY
http://3obieg.pl/avaaz-a-polskie-interesy

Kolejna kretyńska akcja Avaaz
http://wolnemedia.net/kolejna-kretynska-akcja-avaaz

Pogromcy Iluzji. Uwaga: KTO i CO kryje się pod AVAAZ.org?
http://wolnaplaneta.pl/terra/2013/05/20 ... -avaaz-org

Avaaz to przekręt „elit”
https://prawdaxlxpl.wordpress.com/2012/ ... ekret-elit
Awatar użytkownika
divinorum
Administrator
 
Posty: 326
Rejestracja: 20 sie 2014, 20:14


Wróć do Programowanie społeczeństwa / Systemy przekonań / Mind control

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość