Ogłupiali mnie długo i o zgrozo skutecznie - TV

Ogłupiali mnie długo i o zgrozo skutecznie - TV

Nieprzeczytany postautor: divinorum » 23 sie 2014, 14:24

Ogłupiali mnie długo i - o zgrozo - skutecznie. Jestem idiotą!

Patriotyczny Ruch Polski pisze:Głupieję z każdym dniem. Wybaczcie mi, że będę uogólniał, ale celowo napiszę w imieniu szerokiej rzeszy osób - codziennie głupiejemy. W dużym towarzystwie będę czuł się ze swoją głupotą bardziej komfortowo, może ją trochę oswoję. Jeśli uznam ją za całkiem powszechną, wówczas głupota stanie się normą, a być normalnym to przecież żaden wstyd
- pisze na swoim blogu Krzysztof Stanowski, dziennikarz sportowy, założyciel portalu sportowego weszlo.com.

Wczoraj sobie uświadomiłem, że na skutek odbieranych informacji staję się zwykłym, zaściankowym tumanem - i mniemam, że nie tylko ja. Doszedłem do takiego przykrego wniosku, oglądając jakąś migawkę na temat sytuacji w Izraelu. Alarmująca myśl - nie wiem, kto jest premierem Izraela, czyli nie wiem, kto za moment będzie mógł wcisnąć magiczny czerwony przycisk i zapoczątkować sporą jatkę. Kiedyś wiedziałem, teraz nie. Mogę sprawdzić, ale to już nie to samo. Wiem natomiast, że "Perfekcyjna pani domu" - taka MILF z niezłymi piersiami i zachrypniętym głosem - właśnie bierze rozwód. Kurwa, to jest niedorzeczne, wiem o rozwodzie babki, która zakłada białą rękawiczkę i wyciera kurz, a nie wiem, kto tak naprawdę decyduje o losach świata, bo przecież konflikt Izraela z Syrią to rzecz bardzo poważna.
Stanowski uświadamia sobie wprawdzie, że jego niewiedza spowodowana jest prawdopodobnie intelektualnym lenistwem i błędami w selekcjonowaniu źródeł informacji, ale po zapoznaniu się z podanymi przez niego przykładami, widać gołym okiem, że selekcji nie ma żadnej:
Wiem, że Anna Mucha jeździ mercedesem, a nie wiem, kto rządzi Izraelem.
Wiem, że Doda rozstała się z chłopakiem, a nie wiem, kto rządzi Izraelem.
Wiem, że Włodarczyk jest z Krawczykiem, a nie wiem, kto rządzi Izraelem.
Wiem, że matka Madzi tańczyła na rurze, a nie wiem, kto rządzi Izraelem.
Wiem, że młoda Kwaśniewska wzięła ślub, a nie wiem, kto rządzi Izraelem.
Wiem, że pies Kory zamówił sobie marychę, a nie wiem, kto rządzi Izraelem.

Jestem idiotą. (...)
To długa lista. Nie wiem też, kto rządzi Brazylią, Indiami, Iranem, czy Australią, nie wymienię pięciu amerykańskich aktywnych polityków, ostatnio czytałem coś o jakiejś babce z francuskiej polityki (była minister sprawiedliwości), ale tylko dlatego, że się pruła na potęgę i nie wie, z kim ma dziecko.
Oszołomiony swoją bezwiedzą, stawia tezę, że tego wszystkiego, o czym nie wie, powinien się dowiadywać z telewizji, a ta podrzuca mu tylko same nieprzydatne informacje.
Za to z polskiej telewizji dowiedziałem się, że Marek Siwiec odsunął się od SLD i teraz bliżej mu do Palikota. Było to wydarzenie dnia, wypowiadały się mądre głowy - że szok i niedowierzanie, że przełom, rozłam i symbol. Oglądałem z zainteresowaniem, ponieważ z synem Siwca chodziłem kiedyś do jednego liceum. Później jednak przeszło mi przez myśl: "przecież Siwiec nie ma nie tylko żadnego wpływu na losy Europy, ale też żadnego wpływu na losy Polski, ani też żadnego na losy jakiekolwiek miejscowości w tym kraju". Oglądam więc ten "transfer", a równie dobrze telewizja mogłaby informować, że mój kolega pracował w Samsungu, ale rzucił i zmienia na Sony
- pisze, ubolewając że każdego dnia karmiony jest zbytecznymi informacjami.
Kiedy gdzieś na Bliskich Wschodzie powoli wybuchać będzie III Wojna Światowa, będziemy najszczęśliwszym narodem świata. Jako jedyni zajmować będziemy się tym, że samochód wjechał w dom w Radomiu, albo tym, że pijany rolnik obsikał sąsiadowi płot. No i do tego, oczywiście stały zestaw: Tusk, Kaczyński, Palikot, Siwiec, Kwaśniewski, Kalisz, Kłopotek, Kurski, Ziobro, Nowak, Sikorski, Macierewicz, Boni, Arłukowicz, Wróbel… O wszystkim tym bardzo mądrze opowie Miecugow czy troszkę bardziej prześmiewczo Kuźniar.

Za dziesięć lat nie wiedzieć będziemy, co to Bliski Wschód, a za trzydzieści - dlaczego ma być III Wojna Światowa i kiedy były poprzednie dwie?
Wreszcie ktoś, w imieniu Lemingów, jasno i publicznie przyznaje, że Miecugow z Kuźniarem ogłupiają, a źródłem zidiocenia społeczeństwa jest TVN. Czy Stanowski jest przedstawicielem Lemingów czy jedynie autorem intelektualnej prowokacji, to rzecz wtórna. Istotniejsza jest postawiona przez niego teza. W dalszych rozważaniach stwierdza:
Mam pretensje do mediów, bo wydaje mi się, że szkołę ukończyłem jako osoba o trochę większej wiedzy o świecie. Odkąd zdałem się na zawodowych dziennikarzy, by mi tę wiedzę dostarczali, odtąd idiocieję. Moim zdaniem dzisiaj przeciętny Polak prawie nic nie wie o Polsce i ZUPEŁNIE NIC o świecie. Poważne tematy nakrywane są telewizyjną papką z gówna, i gówno na sam koniec w mojej (waszej?) głowie zostaje.

Nie wierzę jednak w teorie spiskowe. Nie wierzę, że ktoś idiotę robi ze mnie celowo. Ot, idioci dla idiotów. Im naprawdę wydaje się, że Siwiec (nie Natalia, tylko Marek, chociaż Natalia w Polsce przegrywa tylko z Barackiem Obamą, a i to niekoniecznie) popierający Palikota jest istotny i że mnie naprawdę powinno interesować, że w Sylwestra ktoś kogoś jebnął gałęzią. Pracując w gazetach, tych niby poważnych, napatrzyłem się na osoby, które wierzą, że podobnymi dyrdymałami naprawiają świat.
Nie pozostawiając suchej nitki na mainstreamowych mediach, Krzysztof Stanowski przyznaje, że nie umie już sobie poradzić bez wikipedii, a gdy padną jej serwery zostanie półgłówkiem "z ogromną wiedzą na temat cycków w show-biznesie i rozwodów wśród aktorów, ale za to bez podstawowych informacji na temat świata".
Kiedyś leciałem do Korei, tam panowała epidemia SARS. Franek Smuda powiedział mi wówczas, tak z dobrego serca: - Uważaj, żebyś tylko nie przywiózł tego… no… esemesa!

Już mnie to nie śmieszy. Mam zatruty mózg. Będę taki sam.

Oby jak najwięcej takich obiecujących przebudzeń, jakie doskonale i prowokacyjnie zaprezentował Stanowski. I oby pojawiła się przy nich chęć do sięgnięcia po nieznane sobie wcześniej, lub znane i nietolerowane, źródła informacji.
Leming


Źródło: http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=7998&Itemid=56
Za: http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2013/01/09/mocne-wyznanie-leminga-oglupiali-mnie-dlugo-i-o-zgrozo-skutecznie-jestem-idiota/
Awatar użytkownika
divinorum
Administrator
 
Posty: 326
Rejestracja: 20 sie 2014, 20:14

Re: Ogłupiali mnie długo i o zgrozo skutecznie - TV

Nieprzeczytany postautor: pipen » 22 wrz 2015, 20:08

W kwestii ogłupiania, to Vincenty Docent, nasz przyjaciel fantastycznie to podsumował, w kontekście ostatnich wydarzeń tzw fali emigracji:
pipen
Administrator
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2015, 16:27


Wróć do Programowanie społeczeństwa / Systemy przekonań / Mind control

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość