Konwent Świadomości Fraktalnej 2 (2012) - Materiały video

Wszystko o Konwentach Świadomości Fraktalnej i Wiedzy Alternatywnej

Konwent Świadomości Fraktalnej 2 (2012) - Materiały video

Nieprzeczytany postautor: divinorum » 23 sie 2014, 14:17

Poniżej zamieszczam nagrania video z wykładów, warsztatów i paneli dyskusyjnych z drugiej edycji konwentu.
Jeszcze nie wszystkie materiały zostały udostępnione w internecie, dlatego z czasem pojawią się tu nowe pozycje :)
Miłego oglądania. Ja osobiście jestem pod wrażeniem jakości prezentowanej przez prelegentów wiedzy w swoim fachu. Naprawdę duża różnorodność i każdy znajdzie coś dla siebie :)

Wystąpienia z sali głównej (Materiały Video):

Szczepienia - Pełna informacja i wolność wyboru.
Wystąpienie: Przemysław Cuske (STOP NOP)
Obrazek
Opis: 1. Kalendarz szczepień. 2. Skład szczepionek. 3. NOPy i powikłania poszczepienne. 4. Gdzie szukać informacji. 5. Sytuacja prawna oraz nowelizacja ustawy.

Natura świadomości.
Wystąpienie: Tomasz Gruba
Obrazek
Opis: Istnienie świadomości jest najbardziej niesamowitą rzeczą nad którą można rozmyślać. Nauka nie jest wstanie w żaden sposób zbadać i wyjaśnić jej esencji, jest ona dla niej po prostu nieuchwytna. Jednocześnie dla nas świadomość jest czymś bardzo namacalnym i prawdziwym. Za pomocą umysłu powołuje ona do istnienia nas ludzi oraz cały nasz świat. Sam umysł kieruje się fundamentalnymi prawami, których znajomość mocno wpływa na nasze życie. A o których opowiem na wystąpieniu na które serdecznie zapraszam.

Kim jest Obserwator? Kilka słów o słynnym "prawie", które robi wielką różnicę.
Wystąpienie: Izabela Kopaniszyn
Obrazek

Samowystarczalne technologie.
Wystąpienie: Tomasz Gruba
Obrazek
Opis: Istnieją na ziemi maszyny, wynalazki i rozwiązania posiadające niesamowite parametry i wydajności w działaniu. W porównaniu z tym co oferuje nam powszechny rynek, które są znane tylko nielicznym. A dzięki którym jesteśmy wstanie uwolnić się od zniewalającego nas uzależnienia od korporacji i instytucji w codziennym życiu. Rzeczy te nie są powszechnie znane przede wszystkim dlatego, że ich powszechne wykorzystanie kolidowałoby z grabieżną polityką korporacji. Zapraszam na wykład o ideach, których powszechna znajomość mogłaby zmienić fizyczny obraz naszego świata.

Prawdziwe oblicza bogów towarzyszących nam od zarania dziejów.
Wystąpienie: Krzysztof Rogala
Obrazek

Filozofia Jedi a Ruch Wolnych Ludzi.
Wystąpienie: Janusz Zagórski
Obrazek

Psychofarmakologia N,N-dimetylotryptaminy: Szyszynka, Istoty Pozaziemskie, Podróże w Czasie i Nadprzestrzeni.
Wystąpienie: Kuba Babicki
Obrazek
Opis: Dimetylotryptamina (DMT) jest uważana za najpotężniejszy związek chemiczny wywołujący odmienne stany świadomości. Jest szeroko rozpowszechniona w naturze, a mimo to do dziś kryje w sobie wiele tajemnic. Jest głównym składnikiem silnych halucynogennych wywarów (Ayahuasca i jej analogi) oraz proszków do wciągania nosem (Virola) używanych przez rdzenną ludność Ameryki Południowej od tysiącleci. Wyizolowana w formie czystych kryształków indukuje potężną zmianę percepcyjną, w której tradycyjne ludzkie postrzeganie jest akcelerowane w sposób daleko wykraczający możliwości racjonalnego wytłumaczenia. W wykładzie skupimy się na rewolucyjnych, zatwierdzonych przez DEA i FDA badaniach klinicznych, które w latach 1990-1995 przeprowadził lek. med. Rick Strassman, podając grupie 60 ochotników zastrzyk z czystą dimetylotryptaminą. Uczestnicy doświadczali powtarzalnych spotkań z pozaziemskimi bytami, podróżowali do innych wymiarów, obcowali z nieznaną technologią opartą o paradygmaty światów nielokalnych, gdzie masa cząsteczkowa migotała z prędkością przekraczającą umowną fizykalność znanych nam cząstek elementarnych. Z kolei sam dr Strassman podczas prowadzonych badań wysnuł wiele ciekawych wniosków dotyczących biologicznych podstaw doświadczeń mistycznych oraz stanów granicznych, w tym śmierci.

Misy śpiewające i gong Tam-Tam.
Koncert: Basia Pączkowska
Obrazek
Opis: Koncert relaksacyjny z udziałem mis śpiewających i gongu Tam-Tam.

Podróże po światach szamańskich, medytacje przy bębnie.
Wystąpienie: Cyprian Toruński
Obrazek
Opis: Szamańskie podróże po kole życia, szamańskie podróże po drzewie życia, szamański trans w poszukiwaniu zwierząt mocy.

W 80 olejków dookoła świata.
Wystąpienie: Katarzyna Kochańska
Obrazek
Opis: Jak wyglądają rośliny olejkodajne? - skąd się bierze składniki olejków, gdzie rośnie pieprz i wanilia, co to jest paczuli i jak wygląda bergamota.

Jesteśmy zmianą.
Wystąpienie: Andrzej Bazgier
Obrazek

Ayahuasca: Wehikuł Świętego Królestwa Roślin.
Wystąpienie: Kuba Babicki
Obrazek
Opis: Ayahuasca to mikstura sporządzana zasadniczo z dwóch gatunków amazońskich roślin, którą rdzenna ludność zamieszkująca lasy deszczowe Brazylii, Kolumbii, Peru i Ekwadoru używa najprawdopodobniej od tysięcy lat do celów leczniczych, dywinacyjnych i innych praktyk magicznych. Barwne wizje zabierały szamanów, ich uczniów oraz uczestników ceremonii rytualnych do niefizycznych światów zamieszkałych przez różnego rodzaju istoty przybierające często trudne do sklasyfikowania formy. Obecnie po kilkudziesięciu latach badań naukowych nad "Pnączem duchów" możemy wreszcie odpowiedzieć na dwa istotne pytania: "Czy Ayahuasca rzeczywiście dostraja naszą percepcję do enteogenicznego królestwa roślin, umożliwiając wizyty w innych światach nielokalnych poza punktem załamania światła odbieranego przez podstawowe ludzkie zmysły?" oraz "Czy jesteśmy w stanie wydobyć z owych psychodelicznych wojaży wartościowe, sprawdzalne w obiektywnej rzeczywistości dane?".

Strategie przetrwania i kreowania dobrego świata.
Wystąpienie: Dorota Krzyżanowska
Obrazek

Jedzenie, a ahimsha.
Wystąpienie: Alani Satori
Obrazek
Opis: Jaki wpływ ma, to co jemy na nasze życie, sposób myślenia i kontakty z innymi? Według prawa karmy to co robisz prędzej czy później wraca do ciebie. A zatem gdy zadajesz cierpienie to, te cierpienie pojawi się u ciebie, na przykład w postaci bólu, choroby lub stresującej sytuacji. Ahimsha czyli niekrzywdzenie połączone w współodczuwaniem jest bardzo ważną zasadą w hinduizmie, buddyzmie i dżinizmie, a przedstawiciele tych religii ściśle przestrzegają diety wegetariańskiej. Obecnie coraz więcej osób ze względów etycznych eliminuje produkty mięsne ze swojej diety. Na swoim własnym przykładzie zaobserwowałam jak zmiana diety z mięsnej na dietę, której podstawę stanowią owoce wpłynęła na pozytywne zmiany w moim życiu. Chciałabym się z wami podzielić tymi doświadczeniami i przemyśleniami na temat etyki jedzenie.


Panele dyskusyjne, warsztaty i wykłady (Materiały Video):

Pola morfogenetyczne i DMT. Czy dostęp do świadomości poza mózgiem powinien być legalny?
Panel dyskusyjny: Izabela Kopaniszyn
Obrazek

Satsang - magia obecnej chwili.
Warsztat: Jakub Babicki
Obrazek
Opis: Satsang to okazja do odłączenia myślowego od gonitwy zaprzątającej nasze głowy. To czas, w którym nie musisz nic robić, o niczym myśleć i do niczego nie dążyć. Możesz zadać nurtujące cię pytanie lub po prostu posiedzieć w ciszy wsłuchując się w wydobywający się z czyichś strun głosowych dźwięk lub szelest liści za oknem. Swobodny przepływ nieskończoności to coś poza słowami i poza zrozumieniem. Jednocześni jest on obecny w każdej chwili i kryje się w prostocie codzienności. Poprzez nasze dążenie do kategoryzacji każdego zjawiska i brania na poważnie każdego ładunku myślowego możemy nie zauważać magii nieskończoności wypełnianej istnieniem. Przesłanie niemal każdej tradycji duchowej brzmi: bądź obecny i bądź świadomy. Po to właśnie jest Satsang, aby wskazać obecność, która nigdy nie opuściła żadnej chwili w dziejach Wszechświata.

Warsztat prawdziwego dialogu.
Warsztat: Vincenty Docent
Obrazek

Praca z polem morfogenetycznym w metodach ustawień systemowych. Mandale systemowe jako narzędzie doświadczania energii przodków.
Warsztat: Izabela Kopaniszyn
Obrazek

Praktyczne ćwiczenia wzmacniające stabilność , energię życiową.
Warsztat: Dorota Krzyżanowska
Obrazek

Warsztat masażu.
Warsztat: Celina Fit
Obrazek

Laya Yoga.
Warsztat: Krzysztof Urzykowski
Obrazek

Witarianizm: Świadomy wybór zdrowia.
Panel dyskusyjny: Rafał Wyszyński
Obrazek
Opis: Od definicji Zdrowej praktycznej diety do wpływu na swój charakter, życie i moc poprzez wybory dietetyczne - czyli "substancji" której spożywamy najwięcej w życiu - mającej największy wpływ na nas.

Regresja niehipnotyczna.
Panel dyskusyjny: Marek Bemke
Obrazek
Opis: Regresing, reinkarnacja, rozwój osobisty i duchowy. Co je łączy? Prawda czy fikcja? Czy można korzystać z pamięci poprzednich wcieleń i świadomie używać tej wiedzy dla poprawy jakości własnego życia? Zapraszam na warsztat. Marek Bemke regreser.

Wiedza Wedyjska.
Panel dyskusyjny: Bedi
Obrazek


Niedługo kolejne materiały. A tutaj lista video z pierwszej edycji konwentu (17-18 marca 2012): http://konwent.fraktalna.pl/archiwum/ksf1/?q=materialy
:)
Awatar użytkownika
divinorum
Administrator
 
Posty: 326
Rejestracja: 20 sie 2014, 20:14

Wróć do Konwenty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość