Enteogeny lekarstwa,poszerzacze świadomości-św.Gral medycyny

Enteogeny lekarstwa,poszerzacze świadomości-św.Gral medycyny

Nieprzeczytany postautor: divinorum » 30 sie 2014, 19:30

Zapraszam do dyskusji na temat bądź co bądź dla niektórych kontrowersyjny i myślę, że jest on kontrowersyjny głównie dla osób które nie nabyły większej wiedzy w tym zakresie. Więc być może czas nadrobić tą wiedzę, ponieważ nie są one na pewno tym co próbuje nam wcisnąć mainstreamowa propaganda.

Na początek może spróbuje opisać czym jest ta grupa substancji i czym się cechuje.
Jest to podgrupa substancji która została wymieszana do jednego wora nielegalnych substancji i okrzyknięta mianem narkotyki. I jest to obecnie świetna propagandowa nazwa ponieważ pozwala ona na oczernianie wszystkich niewygodnych substancji zmieniających świadomość (bądź nie * ) za pomocą tzw. metkowania, bo przecież każdy wie, że narkotyki są złe. Kontrowersja polega na tym, że narkotyki od nie narkotyków rozróżnia tylko biznes aprobowany przez rząd i tak mamy substancje działające jak narkotyki obanderolowane (alkohol, nikotyna), substancje tolerowane ze względu na przemysł jak kawa, cukier (zobaczcie składy napoi energetycznych) i substancje będące lekami jak np. efedryna, różnego rodzaju antydepresanty i pigułki na wszelkie dolegliwości. Wiele z nich jako podstawową substancję aktywną używa prozacu i tu się po prostu zaczyna tragikomedia, ponieważ są to niebezpieczne i silnie uzależniające substancję, które można kupić w każdym kiosku. (O tym problemie można się więcej dowiedzieć w filmie pt. Chemiczny spokój)
Tak więc enteogeny to podgrupa substancji zwanych psychodelikami. Wymieszana ona została razem z wieloma innymi często prawdziwie szkodliwymi dla zdrowia substancjami do wspólnego prawnego worka zwanego narkotykami. Enteogeny różną się znacząco pod względami zdrowia i tego co indukują od pozostałych grup substancji. W kulturach etnicznych, a także w medycznej i kulturowej definicji są one często uznawane za lekarstwa, ponieważ mają wiele leczniczych właściwości ze skutecznym leczeniem ciężkich uzależnień włącznie. Pierwszą podstawową i zarazem szokującą różnica jest to, że do tej pory nie stwierdzono większej szkodliwości w działaniu na człowieka tych substancji, nie uzależniają, nie są toksyczne, a ich stosowanie jest dużo bezpieczniejsze od np. legalnego alkoholu.
To można się pokusić o pytanie dlaczego więc są nielegalne?
Myślę, że dlatego, że mogą negatywnie wpływać na sztucznie zaaplikowany nam system przekonań. Rząd boi się drugiej fali hipisów oraz ludzi myślących poza schematy. I na pewno nie chodzi im o nasze zdrowie jak to jeden z propagandowych mitów mówi, gdyby tak było to wiele z tych substancji było by właśnie legalnych ponieważ wiele z nich są naturalnymi lekarstwami. I tu pojawia się kolejny paradoks, rząd nie zezwala nawet na badanie tych substancji i próby ich stosowania w lecznictwie.
Przez 40 lat wiele z tych związków nie było badanych tylko z powodów prawnych.
W latach 60 i początek 70 używano ich do leczenia chorób psychicznych, uzależnień od alkoholu, kokainy, heroiny a także chorób natury fizycznej.
Stwierdzono, że THC ma właściwości które zatrzymują raka, jedna sesja z Ibogainą potrafi wyprowadzić pacjenta nawet z najcięższych uzależnień. Tak samo LSD które w latach 70 było testowane jako lekarstwo na alkoholizm i to z bardzo pozytywnymi rezultatami. Terence Mckenna w jednym wywodzie powiedział LSD nie jest lekarstwem na alkoholizm, jest lekarstwem na głupotę. Także na podstawie badań stwierdzono, że kilka lat temu zdelegalizowana w naszym kraju Salvia Divinorum potrafiła wyprowadzać szczury laboratoryjne z ciężkich uzależnień tj. kokaina, amfetamina, coś w tym zatem musi być ;)
Same psychodeliki natomiast nie uzależniają fizycznie ani psychicznie, a niektóre jak np. Salvia Divinorum potrafią działać w 2gą stronę tzn. odpychać od siebie.

Enteogeny - w najściślejszym rozumieniu są to substancje psychoaktywne (najczęściej zawarte w roślinach psychodeliki) indukujące mistyczne i duchowe doświadczenia. W szerszym rozumieniu są to zarówno naturalne, jak i syntetyczne substancje powodujące odmienne stany świadomości podobne do tych wywołanych w szamańskich rytuałach. W niektórych kontekstach słowo enteogeny jest używane zamiennie ze słowem psychodeliki.

Wiki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Enteogeny

Słowo entheogen oznacza z łać. objawiać boga wew. siebie.


Legalizacja bądź dekryminalizacja takich psychodelików jak DMT min. Ayahuasca, Psylocybina, LSD, czy Salvia Divinorum pozwoliła by ludziom na błyskawiczne uzyskanie dowodów nt. tego o jest ukryte za kurtyną istnienia. Niestety wg. mnie te psychodeliki właśnie z tego powodu są zdelegalizowane tzn. dlatego, że są bramą do szerszej percepcji. Gateway poza fizyczny świat. Wystarczy spojrzeć jak ogromny wpływ legalne LSD miało na powstanie kultury hipisowskiej, nawet Terence Mckenna stwierdza (patrz film), że niewiele brakowało, a agenda by się wyłożyła i dlatego też trzeba było wewnętrznie zniszczyć ten ruch min. tworząc ciężko niszczące ludzi opiaty takie jak heroina stworzona przez firmę Bayer jako lekarstwo :evil:
W latach 60 heroina była lekarstwem, marihuana zielem zła? czyżby kolejna hipokryzja, która przetrwała w tym systemie.

Zamieszczam także link do materiałów z naszego spotkania nt. enteogenów: viewtopic.php?p=29#p29
Awatar użytkownika
divinorum
Administrator
 
Posty: 326
Rejestracja: 20 sie 2014, 20:14

Re: Enteogeny lekarstwa,poszerzacze świadomości-św.Gral medy

Nieprzeczytany postautor: Tomix » 08 wrz 2014, 7:50

Tomix
Nowy
 
Posty: 2
Rejestracja: 07 wrz 2014, 8:02

Re: Enteogeny lekarstwa,poszerzacze świadomości-św.Gral medy

Nieprzeczytany postautor: divinorum » 09 wrz 2014, 17:14

Dobre, konkretne i z humorem audycje w Radiu na Fali z udziałem naszego etnobotanika Jakuba Babickiego nt. Ayahuaski i nie tylko. ;)

Pierwsza audycja:
http://video.anyfiles.pl/Audycja+radiow ... ideo/74670

Druga audycja:
Tutaj min. nowo odkrytym nowy enteogenie, którego się nazywa kobiecą ayahuasca - bardzo ciekawe i miło się słucha :sun:
http://video.anyfiles.pl/Radio+na+Fali+ ... ideo/87390

Polecam posłuchać konkret :sun:
Awatar użytkownika
divinorum
Administrator
 
Posty: 326
Rejestracja: 20 sie 2014, 20:14

Re: Enteogeny lekarstwa,poszerzacze świadomości-św.Gral medy

Nieprzeczytany postautor: divinorum » 12 wrz 2014, 17:08

Graham Hancock - wojna z narkotykami(napisy pl)
Awatar użytkownika
divinorum
Administrator
 
Posty: 326
Rejestracja: 20 sie 2014, 20:14


Wróć do Enteogeny / Szamanizm / Odmienne stany świadomości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość